Ndërlidhjet

GROZNI


Në harkun e fundit kohor në Çeçeni janë vrarë tre ushtarë rus dhe janë plagosur nëntë të tjerë gjatë sulmeve të kryengritësve, konfrontimeve dhe shpërthimit të minave, thonë zyrtarë të administratës çeçene të mbështetur nga Moska.
Sipas raporteve, në harkun e fundit kohor në incidente të ndryshme janë vrarë gjithashtu gjashtë seprataistë çeçenë.
XS
SM
MD
LG