Ndërlidhjet

TIRANË


Në orët e vona të mbrëmjes së shkuar Parlamenti i Shqipërisë ka hedhur poshtë dekretin e presidentit për emërimin e Marko Bellos në postin e ministrit të jashtëm. Ndërsa në të njëtin votim parlamenti miratoi kandidaturën e Ermelinda Meksit si zëvendëskryeministre dhe ministre e integrimit.
5 deputetë socialistë votuan kundër emërimit të Bellos, ndërsa 16 të tjerë abstenuan.
Kryeminsitri Nano, gjatë ditës, tha se deputetët socialistë që votuan kundër apo abstenuan, u sollën si fraksione brenda partisë dhe bënë aleancë me opozitën.
XS
SM
MD
LG