Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia ka ftuar punonjës të shërbimeve sekrete amerikane, që t'ju bashkangjiten grupeve serbe për t'i ndihmuar në kapjen e Ratko Mlladicit, i akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.
Zëdhënësja e ministrisë së jashtme të Serbisë tha se kryeministri Zhivkovic ia ka paraqitur këtë kërkesë Sekretarit amerikan të Shtetit, Colin Powell, gjatë takimit të tyre në Uashington.
XS
SM
MD
LG