Ndërlidhjet

SARAJEVË


Mbi 10 mijë pensionistë kanë protestuar në Sarajevë duke kërkuar rritjen e pensioneve.
Protestuesit bllokuan ndërtesën e qeverisë dhe zonën përreth.
Pensionet në Bosnjë janë në vlerën e 95 eurove në muaj.
XS
SM
MD
LG