Ndërlidhjet

BAGDAT


Një truprojë dhe dy bashkëpunëtorë të diktatorit të rrëzuar irakian, Sadam Husein, janë kapur gjatë një aksioni të trupave amerikane në një shtëpi në Tikrit.
Ndërkaq dy tanke amerikane janë goditur nga katër granata gjatë natës, pranë qytetit të Bakubës, 60 kilometra në verilindje të Bagdatit.
Gjenerali amerikan, Richard Myers, ka përshkruar zonën nga Bagdati në Tikrit si zonë lufte.
80 për qind e incidenteve kanë ndodhur në këtë zonë, ka thënë gjenerali amerikan.
XS
SM
MD
LG