Ndërlidhjet

JERUSALEM


Abdel Malik Dehamshe, politikan arabo-izraelit dhe anëtar i parlamentit të Izraelit ka dënuar sot vrasjen e një ushtari izraelit, i cili ishte rrëmbyer më 21 korrik. Incidenti ka ndodhur në pjesën e qytetit ku shumica e popullsisë është arabe.
Policia izraelite ka ngritur shqetësimin se mund të rriten rastet e rrëmbimeve të ushtarëve izraelitë në shkëmbim të militantëve palestinezë të burgosur.
XS
SM
MD
LG