Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka kaluar kontrollin e fushtaës ushtarake në Ceceni nga forcat e sigurisë në ato të policisë. Qëllimi i këtij veprimi është të bindë publikun rus se pas katër vitesh konflikti ka përfunduar dhe mund të trajtohet nga policia.
XS
SM
MD
LG