Ndërlidhjet

STAMBOLL


Parlamenti i Turqisë ka miratuar një ligj amnistie, që nxitë rebelët kurdë të dorëzojnë armët dhe të kthehen në shtëpitë e tyre.
Sipas ligjit në fjalë rebelët që nuk kanë marrë pjesë në akte dhune do të falen, nëse dorëzohen.
XS
SM
MD
LG