Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë një kërkesë të qeverisë Saudite për t'u njohur me informacionet sekrete mbi sulmet e 11 shtatorit dhe Arabinë Saudite, që përmbante raporti i Kongresit amerikan.
Zëdhënësi i presidentit, Scott McClellan, tha se Shtetet e Bashkuara nuk mund të japin këto informacione pasi hetimet vazhdojnë dhe "kanë të bëjnë më interesat e sigurisë kombëtare".
XS
SM
MD
LG