Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri italian Silvio Berlusconi dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë diskutuar në Moskë rrugët e afrimit të mëtejshëm mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian.
Italia ka kryesinë e rradhës të BE-së, ndërkohë që Berlusconi ka thënë se do bisedojë për lehtësimin e regjimit të vizave për qytetarët rusë.
XS
SM
MD
LG