Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës ministri i jashtëm rus, Sergei Razov ka deklaruar se Moska ''i tërhoqi trupat nga Ballkani me mirëkuptim të plotë me NATO-n, Kombet e Bashkuara dhe organizatat tjera ndërkombëtare ''.
Ai ka thënë se ''faza e re e situatës në Kosovë dhe në Bosnjë –Hercegovinë nuk e bënë të domosdoshme praninë e forcave të armatosura ruse''.
XS
SM
MD
LG