Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan raportohet i vrarë kurse dy të tjerë të plagosur, kur sulmes me armë të lehta kanë goditur bazën e tyre në veri të Badadit.
Ndërkohë, David Kay, i cili kryeson gjurmimet amerikane për armë të supozuara për shkatërrim në masë në Irak , sot do t'e informojë Kongresin e Shteteve të Bashkuara për informatat që ka gjetur atje.
Njoftohet gjithashtu se zyrtarët irakianë dhe amerikanë janë dakorduar për një plan rehabilitimi të industrisë së naftës irakiane në vlerë prej një miliardë e gjashtëqind milionë dollarë për tetë muaj.
XS
SM
MD
LG