Ndërlidhjet

JERUSALEM


Është kompletuar segmenti i parë i gardhit midis Bregut Perëndimor dhe Izraelit që kishte fulluar të ndërtohet para një viti, njofton ministria izraelite e Mbrojtjes.
Kjo ministri thotë në një komunikatë se barriera tetë metra e lartë është masë defanzive me qëllim të blokimit të kalimit të terroristëve, armëve dhe materjeve shpërthyese në shtetin e Izraelit.
Ndërkaq rreth 200 palestinezë dhe shtetas të jashtëm zhvilluan demostrata në Bregun Perëndimor kundër kësaj barriere sigurie që e ndërton Izraeli.
XS
SM
MD
LG