Ndërlidhjet

AKRA


Liderët e vendeve nga Afrika perëndimore kanë miratuar dërgimin e forcave të tyre në Liberi për të ndihmuar për stabilizimin e situatës në ate vend të tonditur nga lufta.
Nga mbledhja në Akra ata thanë se presidenti Charles Taylor duhet të dorëzojë pushtetin dhe të largohet nga Liberia brenda tre ditësh pas arritjes së trupave.
XS
SM
MD
LG