Ndërlidhjet

KAIRO


Udhëheqësi i ri i Këshillit kalimatar qeveritar të Irakut, Ibrahim Javari u ka deklaruar mediave të Egjiptit se do të punojë për dhënien fund të okupimit të vendit të tij dhe për vënien e themeleve për një qeveri demokratike.
Javari ka thënë se regjimi i Saddam Husseinit ishte ''burimi i të gjitha tragjedive që kishin goditur popullin irakian''.
XS
SM
MD
LG