Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjysmëhëna e Kuqe e Irakut njoftoi se bijtë e vrarë të Sadam Huseinit, Udai dhe Kusai u varrosën sot në fshatin e Sadamit. Bashkë me dy vëllëzërit Husein, u varros edhe Mustafa Husein, i biri 14 vjeçar i Kusait. Më heret, armata amerikane njoftoi se i dorëzoi trupat e të vrarëve nga një betejë muajin që shkoi në qytetin Mosul.
XS
SM
MD
LG