Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair arriti të bëhet kryeministri me mandat më të gjatë nga radhët e laburistëve. Sot, Blair arriti ta kalojë rekordin e vënë nga lideri laburist i pas Luftës së Dytë Botërore Clement Attlee. Blair u bë kryeministër në vitin 1997, dhe ishte kryeministri më i ri që nga viti 1801. Ai u rizgjodh kryeministër në 2001.
XS
SM
MD
LG