Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane në Irak kanë arrestuar 24 persona të akuzuar për pjesëmarrje në rrezistencën e dhunëshme kundër okupacionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara- duke përfshirë edhe një preson të përshkruar si lider që ishte vënë ''në shënjestër''.
Në komunikatë thuhet se operacionet janë ndërmarrë në të ashtuquajturin ''trekëndësh sunit'' në veri dhe në perëndim të Bagdadit.
Në komunikatë nuk jepen hollësi të tjera lidhur me personat e arrestuar, por thuhet se ata ishin lojalistë të Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG