Ndërlidhjet

PIN BOLDAK/AFGANISTAN


Forcat afgane kanë arrestuar më se 20 Talibanë të dyshuar gjatë operacionit të javës së kaluar në rajonet jugore të vendit gjatë të cilit ishin vrarë pesë guerrilë dhe dy ushtarë qeveritarë.
Në operacionet që ishin ndërmarrë në veri dhe në jug të Kandaharit kanë marrë pjesë 500 trupa pro-qeveritare të mbështetura nga trupa të koalicionit të prirë nga forcat e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG