Ndërlidhjet

PAKISTAN/INDI/SLOVAKI


Nga eksplodimi i materialeve shpërthyese ndërtimore të deponuara në një shtëpi në një fshat të Pakistanit janë vrarë së paku 50 njerës dhe plagosur 70 të tjerë, shumica gra e fëmijë.
Në Indi, së paku 21 njerës janë vrarë kurse 35 janë plagosur nga shpërthimi i një cilindri gazi për amvisni në qytetin Surat. Në objektin ku ka shpërthyer gazi ka punuar një fabrikë për përpunimin e diamanteve.
Në Slovaki kanë humbur jetën 24 udhëtarë në aksidentin e një autobusi që ishte nisur e rrokullisur në humnerë, kur shoferi kishte dalë jashtë për t'u marrë me probleme teknike.
XS
SM
MD
LG