Ndërlidhjet

WASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell, do të largohet nga detyra nga fundi i mandatit të parë të kryetarit George Bush, njofton sot gazeta "The Washington Post". Por, Departamenti i Shtetit thotë se storia është e pabazë. Zëvendës sekretari amerikan i shtetit Richard Armitage, i kishte thënë këshilltares për siguri kombëtare Condoleezza Rice, se sekretari Powell dhe ai do ta lënë zyrën në janar 2005, shkruan gazeta Washington Post. Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Philip Reeker thotë se një bisedë e tillë nuk është bërë.

GJENEVË
Autoritetet amerikane që po udhëheqin në Irak, i garantuan qasje Kryqit të Kuq Ndërkombëtar tek anëtarët e burgosur të regjimit të Sadam Huseinit, tha një zyrtar i Kryqit të Kuq.
XS
SM
MD
LG