Ndërlidhjet

LONDËR


Britania dhe Shtetet e Bashkuara po shohin mundësinë e një rezolute të re të Kombeve të Bashkuara mbi Irakun lidhur me forcën ndërkombëtare të sigurisë në vend.
John Sawer, i dërguari britanik në Irak, tha se një hap i tillë do t'u mundësonte vendeve si Turqia, India e Pakistani të dërgonin forca në Irak.

KABUL/AFGANISTAN


Bazat e forcave ushtarake të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara u sulmuan me raketa në jug të Afganistanit afër Kandaharit. Nuk njoftohet për pasojat.
XS
SM
MD
LG