Ndërlidhjet

XHAKARTA


Autortitetet e Indonezisë njoftojnë se nga shpërthimi i një bombe të fuqishme në hotelin Marriott në qendër të Xhakartës janë vrarë së paku 13 njerës, kurse mbi 100 janë plagosur.
Ministri i Mbrojtjes i Indonezisë, Abdul Djalil ka thënë se shpërthimi ishte ''qartas një akt terrorizmi''.
Në një objekt pran atij hoteli janë të vendosura abasadat e Norvegjisë, Suedisë, Finlandës dhe Danimarkës, por asnjë nga pesroneli i tyre nuk është lënduar, thanë zyrtarët.
XS
SM
MD
LG