Ndërlidhjet

JERUSALEM


Është anuluar takimi i nesërm midis kryeministrave izraelitë dhe palestinezë, Ariel Sharon dhe Mahmmoud Abbas, pas mospajtimeve se sa palestinezë të burgosur duhet të lirojë Izraeli nga burgjet.
Ministri palestinez i Punës, Ghassan al-Khatib e quajti këte si lajm të keq për procesin e paqës.
''Anulimi i takimit të paracaktuar midis kryeministrave Sharon dhe Abbas është për keqardhje dhe lajm i keq për të gjithë ata që janë optimistë për mundësitë e çuarjes përpara të procesit të paqës'', ka thënë zyrtari palestinez.
XS
SM
MD
LG