Ndërlidhjet

TIKRIT


Aramata e Shteteve të Bashkuara njofton se ka arrestuar nëntë irakianë gjatë natës në veri të Bagdadit, prej të cilëve katër besohet se kanë qenë anëtarë të partisë Baath apo të milicisë së Fedainëve të Saddamit dhe se po vazhdonë njëherit gjurmimet për gjetjen e vetë liderit të përmbysur irakian.
''Po i gjurmojmë veturat e klasit të lartë duke shikuar mos vallë do të hasim në vetë Saddam Husseinin. Anemabanë vendit kërkimi po vazhdon'' , ka deklaruar kapiteni amerikan, Dodd.
Koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara në Iark gjithashtu ka tërhequr vërejtjen se demostratat e dhunëshme do të përballen me forcë.
XS
SM
MD
LG