Ndërlidhjet

PRAGË


Vala e nxehtë verore që ka përfshirë Evropën ka shkaktuar edhe zjarre të mëdha pyjore në Portugali, Francë, Gjermani, Itali, Poloni dhe në Bosnjë.
Në Portugali nga zjarret pyjore kanë humbur jetën 11 njerës dhe është shpallur gjendje katastrofe kombëtare. Lisbona i ka bërë apel Bashkimit Evropian për ndihmë.
XS
SM
MD
LG