Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendëskryeadministratori i Kosovës, Charles Brayshaw ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara ku do të takohet me me zyrtarë të Departamentit të Shtetit. Sipas zëdhënëses së UNMIK-ut, Isabela Karlovitz, Brayshaw do të informojë zyrtarët në Departamentin e Shtetit dhe zyrtarët e Kmbeve të Bashkuara në kuadër të konsultimeve të rregullta që ka ai. Sipas saj për në Nju-Jork do të udhëtojë edhe kryeadministratori i ri i misionit të UNMIK-ut për Kosovë, Hari Holker, i cili do të takohet me Brayshaw.
XS
SM
MD
LG