Ndërlidhjet

DUBLIN


Një gjykatës në Republikën e Irlandës e e shpalli fajtor sot Michael McKevitt për planifikim të sulmeve terroriste dhe anëtarësim në një organizatë jashtë ligjore. Atë e pret burgimi i përjetshëm. Grupi i McKevittit akuzohet se udhëheq me organizatën IRA e vërtetë, dhe se qëndron prapa sulmit të gushtit 1998 në qytetin Omagh në Irlandën e Veriut, kur u vranë 29 njerëz.
XS
SM
MD
LG