Ndërlidhjet

MOSKË


Një zyrtar i lartë rus thotë se bisedimet gjashtë palëshe për programin cbërthamor të Koresë së Veriut mund të mbahet në pjesën e parë të gushtit. Zëvendës ministri i jashtëm Alexander Losyukov tha se fillimisht duhet të mbahen një numër takimesh dypalëshe. Bisedimet gjashtë palëshe pritet t'i inkuadrojnë Korenë e Veriut, Shtetet e Bashkuara, Kinën, Japoninë, Korenë e Jugut dhe Rusinë. Shtetet e Bashkuara e akuzojnë Korenë e Veriut se synon të prodhojë bombë atomike.
XS
SM
MD
LG