Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq njoftoi se këshilltari i tij për çështje të sigurisë, Zoran Janjusheviq ka dhënë dorëheqie për shkak të një skandali lidhur me korrupsion qeveritar.
Janjusheviq ka dhënë dorëheqie pas akuzave se ai dhe zyrtarë tjerë qeveritarë kishin marrë mbi një milion dollarë ryshfete nga një shitje në kuadër të privatizimit në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG