Ndërlidhjet

TIKRIT/IRAK


Zyrtari i lartë ushtarak amerikan në Irak, gjenerali Ray Odierno thotë se lideri i dëbuar irakian, Saddam Hussein po u del doresh forcave të Shteteve të Bashkuara sepse vazhdimish është në arratisje dhe ndërron vend-strehimet brenda tre-katër orësh.
''Nuk mendoj se ai është duke urdhëruar çfarëdo sulmi kundër ushtarëve tanë, nuk mendoj se ka mundësinë të komandojë dhe kontrollojë, por mendoj se ai është vazhdimisht në hikje dhe ndërron vend-strehimin çdo tre-katër orë'', thotë gjenerali Ray.
XS
SM
MD
LG