Ndërlidhjet

MOSKË


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë riafirmuar kundërshtimin e tyre për ndërtimin që ka ndërmarrë Izraeli të një gardhi si barrierë sigurie në Bregun perëndimor.
Duke folur në konferencë për shtypin në Moskë me të dërguarin amerikan në Lindje të Mesme, William Burns, zëvendës ministri i jashtëm rus, Yuri Fedetov ka thënë se ajo barrierë paraqet problem për realizimin e përpjekjeve për paqë në Lindje të Mesme.
XS
SM
MD
LG