Ndërlidhjet

BALI/INDONEZI


Gjykata e Indonezisë e ka dënuar me vdekje militantin islamik, Amrozi bin Nurhasyam pasi e ka gjetur fajtor për planifikim dhe ndihmë për ekzekutimin e sulmit të tetorit të kalur kundër një klubi nate në Bali që la të vrarë 202 njerës, shumica turistë të jashtëm.
''Trupi gjykues shpall se i pandehuri Amrozi u gjet fajtor për akt kriminal duke bërë krim terrorist dhe vdekja është dënimi për te'', ka thënë gjykaci indonezian Made Karna.
Ky është verdikti i parë lidhur me bombardimin në Bali.
XS
SM
MD
LG