Ndërlidhjet

ALMA ATA


Në territorin e Kazakistanit ka përfunduar pjesa e parë e stërvitjeve ushtarake të Organizatës për Bashkëpunim të Shangait në të cilat janë simuluar parashutime në një rajon të destabilizuar nga grupe terroriste dhe eliminimi i tyre.
Pjesa e dytë e stërvitjeve mbahet javën e ardhëshme në provincën Xinjiang të Kinës dhe do të simulojë shpëtimin e pengjeve të zënë nga terroristë.
XS
SM
MD
LG