Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku katër ushtarë amerikanë janë plagosur në Irak gjatë dy sulmeve të veçanta që kanë ndodhur në Kirkuk dhe në Bagdad, njoftojnë oficerët e Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara.
Koloneli Bill Mc Donald ka thënë gjithashtu se ushtarët amerikanë kanë hapur zjarr kundër një veture në Kirkuk pasi nuk ishte ndalur në postblokun e kontrolit dhe kanë plagosur dy irakianë.
Në Falluxha, trupat amerikiane kanë arrestuar ish komandantin vendor të policisë së partisë Bath, majorin Shaaban al-Janabi.
XS
SM
MD
LG