Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se ekstremistët mund të planifikojnë sulme të tjera kundër amerikanëve apo interesave të Shteteve të Bashkuara në Indonezi, pas sulmit me automobil bombë të kësaj jave kundër një hoteli në pronësi amerikane në Xhakartë.
Stejtdepartmenti thotë në një tërehqje vërejtje lidhur me udhëtimet se sulme mund të ndodhin kundër caqeve sikurse hotelet, klubet, restoranet, qendrat tregëtare, sistemi transportues dhe shkollat dhe udhëzonë shtetasit amerikanë që të shtyjnë të gjitha udhëtimet në Indonezi që nuk janë të domosdoshme.
XS
SM
MD
LG