Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Bagdad kanë arritur agjentë të FBI-së për të ndihmuar hetimet lidhur me bombardimin e ditës së enjte të ambasadës jordaneze që la të vdekur së paku 14 njerës.
Administratori amerikan i Irakut, Paul Bremer tha se nuk ka të dyshuar të sigurtë për bombardimin, se nuk mund të përjashtohen lojalistët e Saddam Huseinit, por se nën dyshim është vënë grupi militant Ansar al-Islam, që ka lidhje me al Kaidën.
''E dinim se egzistonin kërcënime terroriste në këte vend dhe kamë folur edhe më parë për këte, por Ansar al-Islam ndodhet në kyre të listës së grupeve terreorsite për të cilat dyshojmë'', ka deklaruar Bremer.
XS
SM
MD
LG