Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e ushtrisë amerikane njoftuan se forcave të koalicionit në Irak u është dorëzuar ish ministri Brendëshëm irakian, Mahmud Dhiyab al-Ahmad , personi numër 29 nga lista e 55 zyrtarëve më të kërkuar të regjimit të dëbuar irakian.
Në Basra, trupat britanike janë konfrontuar me demostrues të protestonin lidhur me mungesa të karburanteve dhe energjisë elektrike.
Në sulme të veçanta në Bagdad, Tikrit dhe Kirkuk janë plagosur tetë ushtarë amerikanë.
Në një video shirit të transmetuar nga televizioni al Arabia me seli në Dubai një grup islamistësh të maskuar irakianë kanë bërë thirrje për vazhdimin e sulmeve guerrile kundër forcave të koalicionit në Irak.
XS
SM
MD
LG