Ndërlidhjet

BAKU


Mijëra demostrues dolën në rrugët e kryeqytetit të Azerbejxhanit për të protestuar caktimin e të birit të presidentit Heydar Aliyev si kryeministër dhe kanë kërkuar zgjedhje të lira.
Partitë opozitare thonë se vendimi i Aliyvit që të ketë djalin e tij 41 vjeçar, Ilhamin në krye të qeverisë është tentativë për vendosjen e monarkisë.
Babë e bir janë kandidatë për zgjedhjet presidenciale të caktuara për muajin tetor.
Presidenti 80 vjeçar i Azerbejxhanit është duke u mjekuar nga probleme në zemër dhe në veshkë.
XS
SM
MD
LG