Ndërlidhjet

ZAGREB


Nga shpërthimi i një bombe gas-lotësjellëse në një diskotekë në Sinj të Kroacisë ku ndodheshin 1.000 njerës, janë plagosur 12 vetë.
Autoritetet e Kroacisë ka ndërmarrë aksion për kapjen e përgjegjësve dhe për caktimin e motiveve të këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG