Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mediat e Beogradit njoftojnë se mbrëmë është gjuajtur me granata baza e ushtrisë së Serbisë dhe Malit të Zi afër Dobrosinit në Luginën e Preshevës, por nuk ka patur të vrarë, të plagosur apo dëme materiale.
Si'ç raportohet, kundër asaj baze janë shkrepur tre projektilë nga një burim i panjohur.
U paralajmërua se ate rajon do t'e vizitonin gjatë ditës ministri i Mbrojtjes Boris Tadiq, shefi i Shtatmadhorisë, Branko Krga dhe zëvendës kryeministri i Serbisë, Nebojsha Çoviq.
XS
SM
MD
LG