Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Në harkun e findit kohor forcat separatiste në Çeçeni kanë vrarë pesë ushtarë federal në 14 sulme të veçanta, njofton një zyrtar anaonim i administratës çeçene të mbështetur nga Moska.
Aviacioni dhe artileraia ruse ka bombarduar disa rajone anembanë Çeçenisë, kurse forcat federale kanë arrestuar më se 130 të dyshuar gjatë operacioneve bastisëse.
Në konfrontime janë vrarë edhe dy kryengritës çeçenë.
XS
SM
MD
LG