Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy persona kanë shtënë me armë mbi një serb, duke i shkaktuar plagë në gojë dhe në pjesë të tjera të trupit. Zëdhënësi i UNMIK-ut Andrea Angjeli, ka bërë të ditur se viktima Dragan Tomiç, ndodhet në gjendje shumë të rëndë dhe po kurohet në spital. 43 vjeçari serb, u sulmua mbrëmë vonë, kur po peshkonte në një lum të vogël afër një fshati, rreth 15 kilometra në jugperëndim të Prishtinës. Motivet e këtij sulmi janë të panjohura dhe askush deri tani nuk është arrestuar.
XS
SM
MD
LG