Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe një është plagosur kur autokolona e tyre hasi në minë në veri të Bagdadit.
Ushtari ishte viktima e 59-të që kur presidenti George Bush në 1 maj shpalli se operacionet kryesore luftarake në Irak kanë përfunduar.
XS
SM
MD
LG