Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha sot se forcat amerikane aktalisht janë jasht brigjeve të Liberisë, dhe janë atje vetëm për të mbështetur paqëruajtësit afrikanë, që kanë filluar të arrijnë në këtë vend.
Vendimi është për tu ndihmuar forcave të shteteve të Afrikës perëndimore që ta kryejnë punën humanitare për popullin e Liberisë. Unë e solla këtë vendim, dhe asgjë nuk ka ndryshuar", tha presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG