Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe një është plagosur kur autokolona e tyre hasi në minë në veri të Bagdadit.
Me viktimat e sotme, arriti në 60-të numri i ushtarëve të vrarë amerikanë, që kur presidenti George Bush në 1 maj shpalli se operacionet kryesore luftarake në Irak kanë përfunduar.
XS
SM
MD
LG