Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forca Stabilizuese e udhëhequr nga NATO në Bosnjë ka përsëritur vendosmërinë për kapjen e personave të dyshuar për krime lufte të cilët janë arratisur.
Në komunikatë thuhet se forat e SFOR-it dje ishin përpjekur të kapin të akuzuarin për krimem lufte, Ratko Mlladiq afër Sarajevës, por nuk kanë patur sukses.
Tupat kanë bastisur shtëpinë e nënës së Ratko Mlladiqit, e cila kishte vdekur të martën, derisa familja Mlladiq dhe miqët e saj përgaditeshin për funeralin.
Zëdhënësi i SFOR-it ka ngurruar të japë hollësi lidhur me informacionet për vend-ndodhjen e Ratko Mlladiqit.
XS
SM
MD
LG