Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka deklaruar se arrsetimi i shtetasit britanik me origjinë nga India në aeroportin kryesor të Nju Xhersit, kur përpiqej të kontrabandojë një lansues krahu të projektileve tokë-ajër, është dëshmi se masat e sigurisë që janë ndërmarrë po japin efekt.
'' Po bëjmë gjithëçka që mundemi për mbrojtjen e atëdheut. Dhe fakti se ishim në gjendje të ndalim ate njeri është një shembëll i mirë për gjithë ate që po bëjmë me qëllim të mbrojtjses së popullit Amerikan'' ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara.
Personi i arrestuar kishte ndërmend që ate lansues projektilësh t'ua shesë terroristëve.
XS
SM
MD
LG