Ndërlidhjet

HAMBURG


Në Gjermani ka filluar procesi gjyqësor kundër studentit nga Maroko, Abdelghani Mzoudi i akuzuar për ndërlikim në sulmin terrorist të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara.
Prokurori federal gjerman ka thënë para gjykatës në Hamburg se Mzuodi kishte vepruar në mbështetje të sulmit terrorist dhe kishte dijeni të plotë për komplotin e përplasjes në Qendërën Botërore të Tregëtisë dhe Pentagon të aeroplanëve të rrëmbyer.
XS
SM
MD
LG