Ndërlidhjet

PARIS


Ministria franceze e Shëndetësisë njofton se temperaturat rekorde që ka përjetuar vendi gjatë dy javëve kanë shkaktuar në mënyrë të drejtëpërdrejtë apo indirekte vdekjen e parakohëshme të afro 3000 njerësve.
Drejtuesit e morgjeve dhe funeralëve kanë raportuar rritje të madhe të kërkesave për shërbimet e tyre që kur ka filluar vala e nxehtësisë.
XS
SM
MD
LG